wtorek, 29 września 2009

Och! Cóś mi się popsuło... jakiś mały kryzys... ,ale nie wieku średniego... Nie chciało mi się pisać, ani gotować... hm gotować to brzmi kiepsko... tworzyć w kuchni (jakieś propozycje)? To tak jak zakład fryzjerski, albo stylizacja fryzur...
Oj, no trochę się działo przez te parę dni, wszystkiego już nie pamiętam (ha, ha), ale np jechałem znów autobusem... wow! to zawsze będzie budzić we mnie emocje. To szarpanie, ten... yyy zapaszek, czekanie na przystanku, kontakt obcych ciał... wow!
A dzisiaj z młodym mieliśmy bardzo intensywny dzień. Rano pierwsze zajęcia z integracji sensorycznej, potem trochę przedszkola, a popołudniu wizyta u alergologa. O integracji sensorycznej innym razem, jak będziemy mieli trochę więcej doświadczeń, ale alergolog... debeściak! Próbowaliśmy dostać się do tego konkretnego fachowca od roku (przez NFZ). Ostatnio namierzyłem go w prywatnej przychodni. Wizyta kosztuje stówkę, ale termin jest za tydzień. Jeszcze nie mamy wymiernych efektów, ale po rozmowie z człowiekiem jestem pod dużym wrażeniem... polecam!
A, ponieważ dzień był bardzo intensywny, wieczorem trzeba było zrobić do jedzenia coś na szybko (dla odmiany). Z kilku propozycji rodzina wybrała ambitnie HAMBURGERY... (ze srem więc cheeseburgery). Robi się to raz dwa... trzeba mieć tylko mielone mięso, najlepiej wołowo - wieprzowe. Tu wtrącę: w Mcdonaldzie hamburgery są: 100% wołowiny! zgadzam się z nimi w 100%. Cała zmielona krowa, z rogami i kopytami, i ogonem... 100% wołowiny! Jeśli, więc mamy tyko kilku procentową wołowinę... trudno. Mieszam ją z jajkiem, grubo startą cebulą, drobno startym czosnkiem, trochę tartej bułki, natki lub koperku, ew. tymianku etc. Dorzucam jeszcze trochę pikantności, np pasty paprykowej. Robię płaskie "kotlety" i na patelnię np grillową z Ikea :)). Specjalne albo zwykłe bułki grzeję w piekarniku i ładuję ketchup, musztardę, sałatę, cebulę, pomidora, ogórek i ww "kotleta".
DO - ZO - BA - CZE - NIA MNIA MNIAM MNIAM (dla młodszych to z Telesfora ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz